12 підказок, що допоможуть забезпечити надійність вашої «сонячної» інвестиції

Збираючись вкладати кошти у власну cонячну електростанцію, ви повинні бути впевненими, що вона служитиме якісно та довго. Пропонуємо Вам прості поради, якими варто керуватись при виборі системи.

1. Не дозволяйте занадто низьким цінам змусити вас забути про обережність

Немає жодного сенсу у покупці дешевого обладнання від підозрілої компанії, якщо така система не працюватиме вже за кілька тижнів. Інсталяція сонячної електростанції – серйозна довгострокова інвестиція, тому не слід ризикувати, купуючи дешевшу, але неякісну продукцію.

2. Надійна компанія-дистриб’ютор краща за будь-яку страховку

Треба бути особливо уважними при виборі компанії, що буде займатись встановленням сонячної електростанції. Краще обирати сертифікованого дилера, оскільки, окрім продажів, він часто виконує функції сервіс-партнера виробника, що може стати ключовим фактором у майбутньому при виникненні питань по гарантії.

Що важливо, працівники компанії-дистриб’ютора мають бути компетентними при підборі обладнання для Вашої системи, при цьому мати технічну освіту та досвід роботи з електротехнікою. Також варто переконатись, що компанія, що виробляє обладнання, є стабільною, і, скоріш за все, буде на ринку протягом наступних 20 років.

3. Купуйте продукцію лише відомих брендів від надійних постачальників

Не менше, ніж моменти, зазначені у попередньому пункті, говорить про репутацію дистриб’ютора його співпраця з надійними та відомими на ринку виробниками. Це повинні бути європейські компанії, що мають TUV або інші сертифікати, і давно присутні на ринку, а також мають широке портфоліо реалізованих проектів.

Звертайте увагу на наявність документації по обладнанню українською чи російською мовою. Також слід обов’язково переконатись, чи працює гарантія на продукцію цього виробника в Україні.

4. Встановлюйте обладнання лише комплектами, не намагайтесь самостійно підібрати мікс від різних виробників

Аматору може здатись, що інсталювати сонячну систему дуже легко, адже є стільки відео-прикладів на YouTube. Втім, насправді все не так просто, саме тому встановлення сонячних електростанцій завжди залишають професіоналам. Деякі монтажники-технарі люблять збирати системи з обладнання та компонентів від різних виробників, але вони сильно ризикують.

Не варто забувати, що з технічної точки зору не всі системи сумісні при будь-яких умовах, і гарантія деяких складових такої системи стає недійсною, якщо вони поєднуються з несумісним обладнанням. Тому краще надавати перевагу системам від одного виробника та постачальника.

5. Переконайтесь у надійності імпортера
Сонячні батареї в більшості випадків завозяться з Азії. Варто пам’ятати, що в такому випадку на імпортера автоматично накладається відповідальність за якість поставленої продукції, навіть якщо він не вносив до неї ніяких змін. Тому імпортер повинен мати гарну репутацію та бути надійним.

6. Захистіть свою інвестицію постійною перевіркою та технічною підтримкою
Надзвичайно важливо, щоб з самого початку система була встановлена та введена в експлуатацію правильно. Регулярні огляди і технічне обслуговування усіх складових також мають велике значення, оскільки більшість дефектів стають помітними досить швидко. Але якщо система моніторингу не професійна, ніхто не помітить дефект. Не є незвичайною ситуація, коли недоліки систем помічають вже після закінчення гарантійного терміну.

7. Переконайтесь, що вам пояснили всі положення гарантії
Є гарантії, що виходять за рамки зобов’язань виробника, так звані стандартні гарантії. Наприклад, при гарантійному випадку Вам замінять непрацюючу запчастину, блок чи цілу одиницю безкоштовно, проте Ви муситимете оплатити доставку цієї запчастини з-за кордону, що не обмежується компенсацією транспортування, а додатково включає імпортне мито та ПДВ при перетині кордону.

Також, будьте готові, що виробник не компенсує втрати Вашого прибутку від непостачання електроенергії в мережу по «зеленому тарифу», невиробленої електроенергії для власного споживання чи інших втрат, пов’язаних з цим гарантійним випадком. Ще потрібно постійно перевіряти ефективність роботи системи, її виробіток, оскільки виробники гарантують продуктивне функціонування обладнання протягом гарантійного терміну, зазначаючи межі зниження ефективності в період дії гарантії.

8. Продумайте те, що може піти не так
Низька ціна на європейське обладнання відомого бренду? Не може бути! Звичайно може, проте, будьте уважніші, якщо сумніваєтесь, задайте декілька уточнюючих питань стосовно комплектації обладнання, чи офіційно завезене обладнання, чи нове обладнання, а не refurbished. Адже низька ціна сьогодні може лишити Вас без гарантії, якщо продукція не задекларована при імпорті в Україну, гарантійний термін може зменшитися, якщо Ви придбали вживаний інвертор чи сонячну батарею, або ж Ви можете отримати обладнання не в повній комплектації, скажімо, без захисту від перенапруги, моніторингу чи запобіжників. Ви маєте перевірити ціну і продумати всі ризики, що пов’язані з Вашими інвестиціями.

9. Переконайтесь, що в постачальників є всі необхідні гарантії
Важливо переконатись у тому, що компанія матиме змогу продовжувати обслуговувати продані нею продукти навіть у разі платіжної неспроможності, адже якщо вона заявить про повне банкрутство, жоден суд у світі не зможе допомогти клієнтам, що виявили дефекти у придбаній продукції.

Порада, поверніться до пункту 8 і прочитайте ще раз, ціна – це один з найвагоміших факторів при прийнятті рішення про купівлю, проте переконайтеся, що саме Ви купуєте за цією «вигідною» ціною і скільки Вам доведеться доплатити в майбутньому.

10. Скористайтесь послугами страхової компанії
Якщо Ви потребуєте додаткового захисту Ваших довгострокових вкладень, скористайтеся послугами страхових компаній та будьте впевнені, що страховка покриє будь-які непередбачувані ризики.

11. Дізнайтесь умови отримання зеленого тарифу, особливості повернення та переробки обладнання
Є багато особливостей повернення та переробки сонячних панелей та іншого супроводжуючого обладнання, а також нюансів, що стосуються «зеленого тарифу». Переконайтесь, що співробітники компанії, з якою ви співпрацюєте, надали вам актуальну інформацію в повному об’ємі.

12. Залиште встановлення та технічну підтримку професіоналам!
Установка компонентів і обладнання повинні в будь-якому випадку виконуватись кваліфікованими фахівцями. Ці спеціалісти знають про метеорологічні умови та регіональні особливості і часто встановлюють аналогічні системи.

Важлива деталь – легко виявити хорошу компанію, звернувши увагу на факт, чи пропонується технічна підтримка з самого початку. Запитуйте про вже змонтовані цією компанією сонячні електростанції та чи можна їх відвідати. І ще, надійний дистриб’ютор завжди прагне зберегти хороші стосунки з постачальниками, а це є лише позитивним моментом для клієнтів.